TRYB JASNY/CIEMNY

Ekspresowy sernik z Nutellą

Czy jest ktoś kto nie lubi Nutelli? Tego cudownego, czekoladowo orzechowego smaku, który sprawia, że zamykacie oczy i wydajecie lekko ryzykowne odgłosy? Tak, Nutella zdecydowanie zalicza się to szacownego grona słodyczy, które powinny być zakazane raz na jakiś czas. A tak a propos,  macie też takie dziwne skłonności do wyjadania najlepszych składników, czy słodyczy łyżką z pudełka czy słoiczka?Bo jeśli chodzi o mnie to nic nie smakuje mi bardziej, jak potajemne podkradanie czubatej łyżki Nutelli, masła orzechowego czy lodów, prosto z pojemniczka. Trochę to dziwne, bo pomimo mojej bezkresnej miłości do słodyczy, porządne jedzenie ich na chlebie, czy talerzyku jest dla mnie pozbawione co najmniej połowy przyjemności. No ale trudno, pozostaje mi wierzyć, że jest na świecie wiele takich dziwadeł jak ja. Zmieniając temat. Kochani, dziś mam dal Was raj łakomczuchów. Niebiański, kremowy, lekko słodki sernik z Nutellą. Bardzo długo czekałam na pretekst żeby go przygotować. A dziś, serwuję go z jeszcze większą przyjemnością dla mojej kochanej Aldonki. Zróbcie koniecznie. Jest fantastyczny! I jaki piękny!

 Ekspresowy sernik z Nutellą:

zmodyfikowany przepis ze strony:  www.nigella.com

- 250 gram ciastek owsianych digestive + ewentualnie 1 łyżka Nutelli
- 1 słoik 400 gram Nutelli
- 100 gram siekanych orzechów włoskich
- 500 gram serka Philadelphia
- 75 gram masła 

Ciastka wrzucić do blendera i zmielić, lub pokruszyć je na drobno uderzając wałkiem. Jeśli mamy naturalne ciastka digestive dodać łyżkę Nutelli .  Jeżeli kupiliście ciastka z czekoladą, nutellę lepiej pominąć. Dodać masło i 3 łyżki orzechów. Zmielić razem. Kiedy masa stanie się klejąca   i grudkowata, przełożyć ją na wyłożoną papierem do pieczenia tortownicę, docisnąć dokładnie do spodu i wstawić do lodówki do schłodzenia. 
Serek Philadelphia lekko zmiksować, aby był trochę spulchniony. Następnie dodać słoik Nutelli i miksować razem aż do całkowitego wymieszania masy. Przełożyć ją na schłodzony spód. Orzechy posiekać drobno i obsypać nimi wierzch ciasta . Wstawić do lodówki i chłodzić przez minimum 4 godziny, a najlepiej przez całą noc. 

Smacznego!

Komentarze

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki