TRYB JASNY/CIEMNY

Ogórki małosolne

 Ogórki małosolne to moja zguba! Cierpliwie czekam na nie wiele zimnych miesięcy, by wiosną znów stracić dla nich głowę! No niestety, nie potrafię się opanować. Nawet nie jestem w stanie udawać, że potrafię. Kiedy mam je w zasięgu wpadam w swego rodzaju trans.
Oczywiście zdecydowane pogorszenie następuje kiedy tylko zaczynam je jeść. Wtedy, już całkowicie nie jestem w stanie się od nich oderwać. No, teraz macie już mój pełny obraz. Ogórkoholiczkę bez skrupułów. Trudno, prawda bywa oczyszczająca. A zmieniając temat, przygotowanie ogórków małosolnych jest niezwykle proste. Do tego, dokładnie wiemy co w nich jest. I pomimo, że kupowanie gotowców w sklepie wydaje się być prostsze, zachęcam Was serdecznie do lekkiej ogórkowej aktywności. Nie pożałujecie. Są pyszne!!

Ogórki małosolne:

- 1 kg średniej wielkości ogórków gruntowych
- 2 łyżki soli
- 2 litry wody
- 10 cm korzenia chrzanu
- 6 liści chrzanu
- pęczek kopru
- 5 ząbków czosnku
- 1 łyżeczka gorczycy

Ogórki dokładnie umyć i poobcinać czubki z obu stron. Zagotować 2 litry wody, po czym rozpuścić w nich 2 łyżki soli. Wymieszać. Korzeń chrzanu obrać i pokroić w średniej wielkości kawałki. Koper opłukać. Ząbki czosnku obrać z błonek. W dużym słoju lub kamieniaku układać warstwami: liście chrzanu, ząbek czosnku, korzeń chrzanu, koper, ogórki. Układać w takich warstwach do wykorzystania składników. Wsypać gorczycę. Całość zalać osoloną wodą. Docisnąć lekko talerzykiem, przykryć i odstawić w ciepłe miejsce na kilka dni. W zależności od temperatury, którą mamy w domu, tyle czasu będziemy czekać na nasze pierwsze małosolne ogóreczki!

Smacznego!

Komentarze

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki