TRYB JASNY/CIEMNY

Twarożek migdałowy z waniliąOstatnio zakochałam się w mleko migdałowym i wszystkim co można z niego zrobić. Jeśli kiedy je przygotowywaliście, to wiecie, z procesu robienia mleka zostaje migdałowy miąższ. Absolutnie nie wolno go wyrzucać bo możecie go wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Dziś pokazuję Wam przepis na twarożek migdałowy z wanilią. Idealny, pyszny i zdrowy. W żaden sposób nie odstaje od standardowych, kremowych twarożków z krowiego mleka. Jest za to pełen witamin i smaku. Możecie go przygotować na słodko lub jeśli chcecie, na wytrawnie. Wystarczy, że nie dodacie wanilii i mleka, zaś dosypiecie do niego świeżo mielonego pieprzu, trochę soli i ziół . Migdałowy miąższ jest także świetnym, zdrowym zagęstnikiem. Możecie go dodawać do sosów, koktajli czy zup. 

Serdecznie polecam!

Twarożek migdałowy z wanilią:

- ok. 300 gramów miąższu migdałów pozostałych z mleka migdałowego
- 1 łyżeczka soku z cytryny
- 3 łyżki mleka migdałowego
- laska wanilii
- kilka łyżeczek miodu

Miąższ pozostały z przygotowania mleka migdałowego wymieszać z sokiem z cytryny i mlekiem. W zależności od preferencji dodać lub zmniejszyć ilość mleka. Twarożek będzie rzadszy lub gęstszy. Dodać ziarenka z laski wanilii i miód do smaku. Schłodzić.

Smacznego!
Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki