TRYB JASNY/CIEMNY

Masło buraczane z awokadoBuraki są wspaniałe! Ten smak, ten kolor, te możliwości! Jest ich niekończąca ilość! Buraki to samo zdrowie. Są skarbnicą witamin i jak zapewne wszyscy wiedzą świetnie działają na krew.
Kiedy kilka lat temu odkryłam pieczone buraki, nie chciałam jeść żadnych innych. Chodzi o to, że podczas pieczenia, cukier w nich zawarty karmelizuje się, jeszcze bardziej podkreślając ich niezwykły smak. Poza tym w wersji pieczonej stanowią podstawę wielu fantastycznych dań. Możecie użyć ich do przygotowania sałatki z rukolą i kozim serem, zmiksować przygotowując buraczkową zupę krem, lub na przykład wykorzystać je robiąc buraczkowe masło na bazie awokado. Bardzo Wam polecam tą ostatnia opcję. Jak wiadomo tradycyjne masło nie należy do zbyt zdrowych, zaś kiedy zastąpicie je zdrowym tłuszczem z awokado, porządnie rozpieścicie swój organizm.
Serdecznie Was zachęcam!
Masło buraczane z awokado:

- 1 dojrzałe awokado
- 2 podłużne upieczone buraki
- 0,5 łyżeczki soli

Do miksera z pojemniczkiem przełożyć buraki, wydrążone awokado i sól. Zmiksować na gładką masę. Przechowywać w lodówce. Stosować jak tradycyjne masło.
Smacznego!Niskokaloryczny styczeń

Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki