TRYB JASNY/CIEMNY

Bezglutenowe kule śniegowe z mąki jaglanej

 Ponieważ zima chyba się już na nas obraziła i zamiast zasp śniegowych zalewają nas strumienie deszczu mam dla Was coś co choć troszkę przywróci zimowy krajobraz. Bezglutenowe kule śniegowe z kaszy jaglanej wyglądają świetnie a równocześnie mogą spełniać rolę tak zdrowej słodyczy jak i pożywnego śniadania. 
Wielokrotnie pisałam Wam o wykorzystywaniu produktów, które macie w szafkach, na przykład do produkcji bezglutenowej mąki. Moimi ulubionymi zdecydowanie są wiórki kokosowe i orzechy, ale powoli zaczynam rozgryzać także kaszę jaglaną. Zdecydowanie się nadaje, do tego jest dużo zdrowsza niż standardowa mąką.  Serdecznie Wam polecam i pamiętajcie, że co jakiś czas możecie spotkać moje przepisy na stronie internetowej www.tatento.pl
http://tatento.pl/a/267/rodzice/zyj-zdrowo/eko-pysznosci/bezglutenowe-pysznosci-przepis-na-kule-sniegowe


Bezglutenowe kule śniegowe z mąki jaglanej:

-100 gramów kaszy jaglanej
- 100 gramów mąki kukurydzianej
- 2 dojrzałe banany
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 50 gramów brązowego cukru
- 2 łyżeczki przyprawy do pierników
- 1 jajko
- cukier puder do obtoczenia

Suchą kaszę jaglaną mielimy na mąkę. Mieszamy z kaszą kukurydzianą, proszkiem do pieczenia i przyprawą do pierników. W mikserze miksujemy banany, jajko i cukier. Następnie do miski z mąkami dodajemy masę bananową i dokładnie mieszamy. Przygotowujemy podwójne papilotki. Do każdej papilotki nalewamy łyżkę masy. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C i pieczemy 10 minut. Po tym czasie zmniejszamy temperaturę do 170 stopni C i dopiekamy jeszcze 3 minuty. Po upieczeniu zdejmujemy papilotki i obtaczamy w cukrze pudrze.
* można pominąć cukier puder i po wystygnięciu przeciąć kule na pół i podawać z masłem jak słodkie, bananowe bułeczki.

Smacznego!Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki