TRYB JASNY/CIEMNY

Konfitura jagodowo - jeżynowa niskocukrowa


Uwielbiam sekretne, niewielkie słoiczki z wspaniałymi letnimi konfiturami. Schowane na całe, długie miesiące na półce w spiżarni, spełniają nasze najskrytsze smakowe marzenia, kiedy za oknem zima i mróz. Dlatego też, kiedy tylko mam cudowne leśne owoce, przerabiam je na smakowite konfitury.
I musicie wiedzieć, że wcale nie trzeba zaopatrywać się w kilogramy jagód, jeżyn czy malin. Niewielką ilość także można użyć i przerobić na prawdziwe słoiczkowe cudo!!

Moja wspaniała konfitura jest z leśnych jeżyno malin i jagód. Jeżyno - maliny to oczywiście mieszanka dwóch owoców, o wyjątkowym smaku i aromacie. Nie wiem z jakim powodzeniem można je spotkać w sklepie czy na rynku, zaś dość często rosną w lesie bądź na łące. Jeśli lubicie długie, leśne spacery to pamiętajcie, aby się rozglądać. Niespodziewanie możecie znaleźć niesamowite kulinarne skarby!! 


Konfitura jagodowo - jeżynowa niskocukrowa:

- 250 gramów jagód
- 250 gramów jeżyno - malin
- 50 gramów cukru

Jagody i jeżyny dokładnie umyć. Przełożyć na patelnię i smażyć kilkanaście minut na niewielkim ogniu. Dodać cukier i smażyć, aż większość soku się zredukuje. Przełożyć do wyparzonego słoiczka, zakręcić i pasteryzować w piekarniku nagrzanym do 100 stopni C przez 40 minut.

Smacznego!


Komentarze

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki