TRYB JASNY/CIEMNY

Chia pudding z malinami

Nasiona szałwii hiszpańskiej, czyli nasiona chia to prawdziwa skarbnica zdrowia. Wiedzieliście, że zawierają więcej kwasów Omega 3 niż łosoś i więcej wapnia niż mleko? Otóż moi drodzy, w tych niewielkich kuleczkach kryje się ogromna siła, której nie można nie wykorzystać.
Nasiona chia są super zdrowe. To wiemy! W ostatnim czasie produkty z grupy superfood, są dość intensywnie promowane w mediach, stąd pewne nazwy łatwiej wpadają do głowy. Wiele osób jednak nie do końca wie, jak się za nie zabrać. Czy pod tą osłonką ideologiczną kryje się także łatwy w obsłudze produkt? Tak, zdecydowanie tak. A jeśli chodzi o chia, to prościej się nie da.

Chia jest bardzo wdzięczna. Nie dość, że do jej przygotowania nie potrzebujemy zasadniczo więcej niż 3 produktów to jest super smaczna i oczywiście bardzo zdrowa. Nie ma lepszego rozwiązania dla zabieganych ludzi, którzy regularnie pomijają śniadanie. Wystarczy pamiętać aby ziarenka zalać wieczorem mlekiem, dobrze wymieszać i rano rozkoszować się smakiem. 

Serdecznie polecam!

 
Chia pudding z malinami:

- 2 łyżki nasion chia
- 200 ml mleka roślinnego waniliowego
- 2 łyżki konfitury malinowej

Nasiona zalać mlekiem, dobrze wymieszać. Odstawić do lodówki na godzinę. Po tym czasie ponownie zamieszać i znów odstawić do lodówki. Czynność powtarzać co jakiś czas aż nasiona napęcznieją i staną gęste. Można także wstawić nasiona do lodówki na całą noc i rano uzyskać gotowy produkt. Następnie do miseczki nałożyć konfiturę malinową ( najlepiej własnej roboty) i zalać nasionami chia.

Smacznego!

Andrzejkowa uczta

Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki