TRYB JASNY/CIEMNY

Kokosowe muffinki ze śliwkąTralalalalalala... Od rana mam dobry humor!  Z tej okazji musiałam upiec coś ekstra. Myślę sobie, może by tak coś kokosowego?  A może by tak ze śliwką ? Oj jaki to był dobry pomysł. Jakie to wspaniałe mufiinki. Podczas pieczenia zapach rozniósł się po całej okolicy.
Muffinki wyglądały jak apetyczne wulkany, pełne soku i słodyczy. Oczywiście, śliwki z lekka eksplodowały, ale nie znaczy to, że spowodowały zakalec. Co to to nie! Wyszły zjawiskowe, przepyszne i bardzo bardzo wakacyjne. Polecam każdemu. Przygotujecie je w kilka minut, a przyjemnością będziecie rozkoszować się znacznie dłużej!Kokosowe muffinki ze śliwką:

- 1,5 szklanki mąki pszennej
- 3/4 szklanki wiórków kokosowych
- 1/2 szklanki brązowego cukru
- 3/4 szklanki mleka
- 2 jaja
- 1/2 szklanki oleju
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka aromatu waniliowego
- 12 dojrzałych śliwek 
- 3 łyżki mąki ziemniaczanej

W osobnych miskach połączyć składniki suche i mokre. Dokładnie rozmieszać obie masy. Następnie składniki połączyć i dokładnie połączyć. Można zrobić to trzepaczką lub użyć miksera. Blaszkę do muffinków wyłożyć papilotkami.  Śliwki umyć i wypestkować. Każdą obtoczyć w niewielkiej ilości mąki ziemniaczanej, Do każdej papilotki nakładać po łyżce masy. Następnie, na każdą muffinkę układamy śliwkę i zakrywamy następną łyżką masy.
Piec w temperaturze 180 stopni C przez ok.25 minut.

Smacznego!Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki