TRYB JASNY/CIEMNY

Sok przeciwnowotworowy z granatu i imbiru


Świeżo wyciskane soki to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi bomby witamin naturalnego pochodzenia. Nie mogą się z nimi równać ani leki, ani suplementy diety. Dziś opowiem Wam o cudownym soku z granatów i świeżego imbiru, który posiada niezwykłe, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne właściwości.
Jeśli znacie owoce granatu, wiecie jak piękne są w środku. Ich pestki są krwistoczerwone, zaś swoją niezwykłą barwę zawdzięczają składnikom odżywczym.

Sok z granatów zyskał popularność na całym świecie, dzięki właściwościom przeciwnowotworowym, przeciwzapalnym, wspierającym serce, odporność a nawet płodność. 

Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, sok z granatów chroni przed stresem oksydacyjnym i pomaga zwalczać szkodliwe działanie wolnych rodników. W soku z granatów znajdziemy trzy razy więcej przeciwutleniaczy niż w zielonej herbacie czy czerwonym winie. To właśnie przeciwutleniacze chronią przed stanami zapalnymi, które bardzo często odpowiedzialne są za późniejszy rozwój chorób.

Sok z granatów to również bogate źródło witaminy C, E, kwasu foliowego, potasu i witaminy K. 

Na świecie, stale przeprowadzane są badania pod kątem wpływu soku z granatu na spowalnianie rozwoju bądź zapobieganie choroby Alzheimera, raka prostaty oraz chorób układu pokarmowego.
Dzięki dużej zawartości antyoksydantów, sok z granatów jest doskonałym, naturalnym środkiem na płodność, zarówno u panów jak i pań. Udowodniono bowiem, że stres oksydacyjny jest bardzo częstą przyczyną kłopotów z zajściem w ciążę.

Przy tak szerokiej gamie właściwości soku z granatów, połączenie go z drugą bombą energetyczną - świeżym imbirem, jest najlepszym możliwym wyborem. Świeży imbir znany z niezwykle silnych właściwości przeciwzapalnych i przeciwwirusowych uzupełnia owoc granatu i sprawia, że sok z nich wyciśnięty to najlepsze, możliwe lekarstwo. 

Serdecznie polecam!


Sok przeciwnowotworowy z granatu i imbiru:

- 1 dojrzały granat
- kawałek imbiru (ok. 4 cm)
- 1 jabłko

Granat obrać i oddzielić od białych błon. Imbir obskrobać łyżeczką z cienkiej skórki. Jabłko pokroić na kawałki. Ze wszystkich składników wycisnąć sok, najlepiej przy wykorzystaniu wyciskarki wolnoobrotowej. Pić od razu po przygotowaniu.

Smacznego!

Komentarze

Polecane posty

instagram @paulina_gruszecka

Copyright © Jazzowe Smaki